loading...

چگونه برند خود را در فضای مجازی معرفی کنیم؟

چگونه برند خود را در فضای مجازی معرفی کنیم؟

چگونه برند خود را در فضای مجازی معرفی کنیم؟

چگونه برند خود را در فضای مجازی معرفی کنیم؟

برای آشنا کردن مشتریان با یک برند از طریق فضای مجازی باید از قبل اندیشید و برنامه‌ریزی کرد چون ذهنیتی که از همان ابتدا در ذهن مشتریان ایجاد می شود . به سختی قابل تغییر است.۱. جذابیت‌های بصری. اگرتصمیم دارید برای شرکت ویا سازمان خود یک پروفایل آنلاین ایجاد کنید، بهتر است از همان ابتدا با برنامه و حرفه‌ای ظاهر شوید چرا که تصویر سازمان از همان ابتدا در ذهن کاربران شکل می‌گیرد. وب‌سایت شما معرف سازمان شماست و هرچه حضور شما در اینترنت حرفه‌ای‌تر و جذاب‌تر باشد، تصویر بهتری از سازمان شما در ذهن کاربران ایجاد می‌شود. باید خود را طوری معرفی کنید که مشتریان بدانند حرفه‌ای هستید و کیفیت و خدمات اولویت‌های شما هستند. اما چگونه ثابت کنیم که در دنیای مجازی هم به اندازه دنیای واقعی حرفه‌ای هستیم؟ ممکن است کمی ظاهربینانه به نظر برسد اما تجربه نشان داده است که کاربران اینترنت به جنبه‌های بصری توجه ویژه‌ای دارند. به همین منظور بهتر است وب‌سایت یا لوگوی سازمان را به نوعی طراحی کنید که توجه کاربران را جلب کند. می‌توانید از طراحان وب‌سایت کمک بگیرید یا از ابزارهای طراحی وب‌سایت استفاده کنید.

۲. حضور فعال و ارتباط با مخاطبان. برای اینکه کسب‌وکار شما معنا پیدا کند، باید با کاربران در ارتباط باشید. به این منظور باید پیش از انتخاب محتوای سایت، یک استراتژی بازاریابی اتخاذ کنید. این استراتژی باید با نیازها و خواسته‌های مخاطبان شما همسو باشد. بنابراین، ایجاد یک پروفایل آنلاین تنها طراحی یک وب‌سایت یا صفحه در شبکه‌های اجتماعی نیست بلکه انتشار محتوا و مطالبی است که برای مخاطبان شما جالب و حائز اهمیت باشد. به این منظور باید از عبارات و کلیدواژه‌های خاص بارها و بارها استفاده کنید تا اگر مثلا کاربری مطلبی را در گوگل جست‌وجو کرد، در صفحه نتایج جست‌وجو، سایت شما بالاتر از بقیه سایت‌ها قرار بگیرد. در حوزه بازاریابی اینترنتی به این عمل بهینه‌سازی موتور جست‌وجو یا SEO می‌گویند.

۳. ارسال یک پیام منسجم. از آنجا که در عصر دیجیتال میان مشتریان و سازمان‌ها کانال‌های ارتباطی بسیاری وجود دارد (مجلات، وب‌سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی، بیلبوردها و…) گاهی مشتریان و مخاطبان از دیدن ده‌ها پیام متفاوت از سوی یک برند دچار سردرگمی می‌شوند. به همین منظور باید تلاش کنید تا یک پیام واحد و منسجم را به مخاطبان خود منتقل کنید. اگر پیامی که به مخاطبان خود منتقل می‌کنید واحد و منسجم باشد، تصویری محکم و به یاد ماندنی از سازمان شما در ذهن مخاطبان شکل خواهد گرفت و هر کجا نشانه‌ای از شما ببینند (لوگو، شعار یا نقاشی) فورا به یاد شما خواهند افتاد. همین امر موجب می‌شود که مشتریان بارها و بارها به شما رجوع کنند و به شما وفادار باشند. پیام شما باید معرف ارزش‌های سازمان باشد و با تصویری که از سازمان خود ارائه کرده‌اید، همخوانی داشته باشد.

۴. افکار مخاطبان خود را رهبری کنید. تمام بازاریابان، بازاریابی و تبلیغات را خوب بلدند اما کمتر کسی می‌تواند افکار را رهبری کند. رهبری افکار، کار آسانی نیست و نیازمند زمان و تلاش بسیار است اما اگر به جای تبلیغات به روش‌های سنتی بتوانید افکار را رهبری کنید، از تمام رقیبان خود یک قدم جلوتر خواهید بود. اگر رهبری افکار را فرابگیرید، دیگر تنها یک بازاریاب نیستید، بلکه یک رهبر هستید و این یعنی نفوذ بیشتر. اما چگونه رهبر افکار شویم؟ هیچ‌کس رهبر به دنیا نیامده و این مهارتی است که باید به مرور زمان کسب کنید. وظیفه رهبر افکار، تنها ارائه محتوا نیست. او مسائل و گرایشات را از زوایای مختلفی بررسی می‌کند، راه‌حل‌های جایگزین را در نظر دارد و می‌تواند گرایش‌های مردم را پیش‌بینی کند.

نظرات

از طریق فرم زیر نظرات خو را برای ما ارسال نمایید.

ارسال نظر
ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید