loading...

طراحی کانال ها و ربات های تلگرام

با جدید ترین متد های تبلیغاتی فروش خود را چند برابر کنید

آشنایی با قابلیت کانال (CHANNEL)در تلگرام

تلگرام در هر بروزرسانی امکانات فوق العاده جدیدی را به کاربران خود اراده می کند تا همچنان با رقبای قدرش مثل واتزآپ، وایبر، لاین و… تفاوت های فاحشی داشته باشد و قدرتمند تر و جذاب تر شود. تفاوت هایی که هرچه بیشتر به محبوبیت این نرم افزار پیام رسان کمک می کنند و باعث می شوند هر روز کاربران بیشتری به آن بپیوندند بطوری که از بدو معرفی تلگرام مخاطبین آن بقدری رشد کرده اند که این روزها مرز نقل و انتقال ۱۲ میلیارد پیام را شکسته اند.
در آخرین بروزرسانی تلگرام یعنی نسخه ۳٫۲ تیم توسعه تلگرام قابلیت جدیدی به نام کانال (Channels) را جایگزین قابلیت قدیمی لیست پخش (Broadcast list) کرده است که قابلیت های ارتقاء یافته ای نسبت به برودکست دارد.
قابلیت کانال تنها تغییر نسخه ۳٫۲ نسبت به نسخه قبلی تلگرام می باشد اما یک تغییر بزرگ است که نوع ارتباطات مخاطبین تلگرام را دگرگون خواهد کرد. یک کانال در تلگرام ویژگی های زیر را دارا می باشد:
۱٫ مهمترین ویژگی کانال نسبت به لیست برودکست نامحدود بودن تعداد اعضاء آن می باشد در حالی که لیست پخش تنها می توانست پذیرای ۲۰۰ عضو باشد.
۲٫ اعضاء هر کانال قادر خواهند بود پیام های دریافتی در کانال را به دیگر مخاطبین یا گروه ها هدایت (forward) کنند.
۳٫ همچنین کانال شامل ویژگی تعداد مشاهده (بازدید) برای هر پیام می باشد بطوری که مدیر کانال می تواند متوجه شود که یک پیام توسط چند نفر خوانده شده است. این ویژگی حتی پیام هایی که از کانال توسط کاربران در دیگر گروه ها و چت ها فوروارد شده اند را شامل می شود و بازدیدهای آنها نیز در بازدید پیام اصلی لحاظ می شود.
۴٫ هر کانال دارای یک نشانی اینترنتی (URL) دائمی است و هر فردی می تواند با آن عضو کانال شود. شما می توانید این نشانی را در وب سایت یا وبلاگ خود یا هرجای ممکن منتشر کنید تا مخاطبین بیشتری برای کانال خود بدست آورید.
۵٫ اعضاء جدید اصلاً نگرانی در مورد مطالب پیشین کانال نخواهند داشت و می توانند تاریخچه کامل پیام های ارسال شده در کانال را مشاهده کنند حتی از روز اول ایجاد شدن کانال.
۶٫ هر کانال حداقل دارای یکمدیر که همان ایجاد کننده کانال است می باشد، اما مدیر می تواند افراد دیگری را نیز به جمع مدیران کانال اضافه کند.
۷٫ مخاطبین کانال امکان پاسخ دادن به مطالب منتشر شده در کانال و انتشار مطلب را ندارند و تنها مدیران کانال می توانند مطالب را در کانال منتشر کنند.