loading...
سینمای کواد (اولین سینمای چندگانه نیویورک با یک طراحی جدید خیره کننده بازگشائی می شود.) / Paula Scher

سینمای کواد (اولین سینمای چندگانه نیویورک با یک طراحی جدید خیره کننده بازگشائی می شود.) / Paula Scher

سینمای کواد مشهور نیویورک اخیرا بدنبال یک بازسازی عمده که این سالن را با یک طراحی مدرن براق و تکنولوژی مدرن ترمیم می کند، بازگشائی شده است. پائولا شر پنتاگرام و تیمش این لوگوی برند را برای کواد و همچنین چهره و حس جدید سالن از جمله نمادها، گرافیکهای محیطی و تاسیسات دیجیتال برای فضای داخلی، توسعه دادند. این برند لوگو و چاپ سفارش را معرفی می کند که اسم منحصر بفرد آن را نشان داده و زبان بصری سینما را بیرون می کشد.

کواد ابتدا در سال ۱۹۷۲ افتتاح شد و در تاریخ سینما رفتن منهتن دارای جایگاه مهمی است: این سینما اولین سالن در شهر بود که دارای پرده های متعددی در زیر یک سقف بود – اگر بخواهیم دقیق بگوئیم، چهار پرده – که نام این سینما هم از آن گرفته شده است. این بازسازی جدید و به روز رسانی تکنیکی به آن اجازه می دهد تا به ماموریت خود برای آوردن فهرست متنوعی از فیلمهای مستقل کلاسیک دست اول به نیویورک، در یک موقعیت منحصر بفرد در نوع خود، ادامه دهد.

شر و تیمش در این پروژه با مالک جدید کواد، چارلز اس. کوئن، و کمپانی او یعنی کوئن مدیا گروپ، که فیلمهای مستقلی همچون برنده امسال جایزه اسکار برای فیلمهای خارجی “فروشنده” را تهیه و پخش می کنند، همکاری نزدیکی داشتند.

نوع لوگوی کواد از اسم متمایز این سینما الهام گرفته شده است. طراحان یک طرح حروف سفارشی را ساختند که اسم سینما را به شکل حروف مربعی با گوشه های گرد منعکس می سازد، و نشان دهنده شکل پرده های سینما و چرخ دنده های فیلم می باشد. شکل قاب مانند این حروف نیز برند کوئن مدیا گروپ را که قبلا توسط شر طراحی شده بود، تکمیل می کند.

گرافیکهای هویتی و محیطی یکپارچه با معماری ترکیب شده اند. این خیمه جدید ورژن ابعادی از لوگوئی است که منعکس کننده نمای خارجی ساختمان است تا حضور برجسته ای را در خیابان ۱۳ غربی بوجود آورد. شکل تندیسی آن بلافاصله کواد را به یک نشان اختصاصی تبدیل می کند که شبیه به هیچیک از سالنهای سینمای دیگر نیست. زمانهای پخش فیلمها در کنار خیمه نمایش داده می شوند، و واژه “سینما” در زیر حرف بزرگ ” U” نوشته شده و تماشاچیان را به داخل هدایت می کند. شکل بسیار بزرگ این خیمه که از آلومینیوم ساخته شده است نیز تا درون سالن از روی سقف سرسرا و بدرون سالن انتظار ادامه می یابد، جائی که اسم سینما بطور برعکس تکرار شده است.

شر و تیمش به هدایت چهره و حس فضای داخلی این سینما کمک کردند. سالن انتظار با یک دیوار نمایش دهنده دیجیتال دینامیک به تماشاگران خوشامد می گوید، جائی که سکانسهائی از فیلمهای کلاسیک در مجموعه فیلم کوئن با اطلاعاتی راجع به زمان شروع فیلم و امکانات سالن در آن جایگزین شده اند. این دیوار ویدئوئی ۱۲در ۶ فوتی از ۳۲ صفحه تلویزیونی مسطح تشکیل شده است، بطوریکه کلیپهائی بطور همزمان در بخشهای مختلف این تاسیسات درحال نمایش دادن می باشند.

تجربه تماشای فیلم در سالنهای نمایش جواهر مانندی که خودمانی و اعیانی هستند، پیشرفته شده است. هریک از حروف در اسم “کواد” به یکی از چهار سالن این سینما اختصاص داده شده است، که در آنجا بصورت لامپهای LED در مقیاس بزرگ روی سقف ظاهر می شوند. هر شنودگاه نیز دارای رنگ مخصوص به خود از جعبه رنگ برند قرمز، آبی، سیاه و خاکستری می باشد، که روی دیوارها و نشیمنگاهها به چشم می خورد.

 

لوگوی کواد به یک سیستم نماد مطابق اندازه برمبنای مربعها و چاپهای نورانی بسط یافته است. این تیم آیکونهای سفارشی ساخته شده از اشکال ساده ای برای کاربردهائی مثل نمادهای سرویسهای بهداشتی را توسعه دادند.

برای شر، که فیلم را بعنوان تاثیر درازمدتی بروی کارش به حساب می آورد، این کار آرزوئی بود که برآورده شده است. شر می گوید: “کواد، نشان برجسته ای از سینماست، و همچنین یک سالن نمایش مورد علاقه نیویورک، و قادر بودن به سهمی در تولد دوباره خارق العاده آن داشتن، عالی بود”. “من همیشه فیلمها را دوست داشته ام، و این فرصتی بود برای کمک به خلق محیطی که واقعا برای فیلم ساخته شده باشد”.

منبع: http://www.pentagram.com/#/blog/137983#images-lightbox-3

نظرات

از طریق فرم زیر نظرات خو را برای ما ارسال نمایید.

ارسال نظر
ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید