loading...

پیش‌بینی جالب پولدارترین پزشک جهان

پیش بینی جالب پولدارترین پزشک جهان

پیش‌بینی جالب پولدارترین پزشک جهان

پیش‌بینی جالب پولدارترین پزشک جهان

در ذهن خود تجسم کنید وقتی برای تشخیص بیماری به پزشک مراجعه می‌کنید به جای روند کند و وقت‌گیر معاینات معمول در مطب یا درمانگاه، از دستگاهی استفاده شود که ظرف چند دقیقه و با دقت بالا یک چکاپ کامل از شما انجام دهد و علاوه بر این، تمام معاینات فوق براساس ژنوم یا همان نقشه ژنتیکی کاملی که برای هر فردی منحصر به خود اوست،‌ صورت گیرد….

این پیش‌بینی ثروتمندترین پزشک جهان از آینده دنیای طبابت است. سون شیونگ با به کارگیری تجهیزات پزشکی متفاوت قصد دارد شیوه تشخیص و درمان بیماری‌ها را تغییر دهد و به عنوان اولین بیماری قرار است روی سرطان متمرکز شود. پاتریک سون شیونگ رویای بکارگیری دستگاه‌های پیشرفته‌ای را در جهان پزشکی در سر دارد که با بررسی DNA بیماران با هزینه بسیار پایین و با سرعت و دقت بالا بیماری را بر اثر ژنوم منحصر به فرد هر بیمار تشخیص دهد. وی معتقد است این دستگاه‌ می‌تواند پس از تشخیص سرطان در بیماران به آنها خدمات درمانی ارائه داده و از پیشروی بیماری نیز جلوگیری کند

پیش‌بینی جالب پولدارترین پزشک جهان
سون شیونگ پیش از این که به عنوان ثروتمندترین پزشک جهان شناخته شود، توانست از طریق پیوند سلول‌های جانوری به انسان، راهی برای درمان دیابت بیابد. وی پس از انجام تحقیقات در زمینه دیابت به درمان سرطان روی آورد و داروی شیمی درمانی Abraxane را به نام خود ثبت کرد. سون شیونگ شرکتی به همین نام نیز تاسیس کرده است. این دارو در واقع یک داروی تزریقی است که اغلب در درمان سرطان‌های سینه و ریه کاربرد دارد و اخیرا برای سرطان پانکراس نیز به کار می‌رود.

دستگاهی که شیونگ در تکاپوی ابداع آن است با استفاده از تشخیص DNA نه تنها در مورد بیماری سرطان بلکه در تمام بیماری‌ها کاربرد دارد. در حالی که در اغلب بیماری‌ها ژنتیک و محیط هر دو دخیل هستند اما ژن هر فرد نشان دهنده این است که او چه ویژگی‌های فیزیکی فردی دارد و دانشمندان تاکنون بسیاری از ژن‌های دخیل در ابتلا به بیماریها را تشخیص داده‌اند.

وی معتقد است آنچه در درمان سرطان مشکل ایجاد می‌کند توانایی محدود ما در شناخت کامل آن است و زمانیکه ما آن را نشناسیم نمی‌توانیم با آن مبارزه کنیم. به همین خاطر شیونگ امیدوار است با بکارگیری تجهیزات حرفه‌ای‌تر روند شناخت بیماری‌ را تسریع کرده و نتیجه درمان را بهبود بخشد.

نظرات

از طریق فرم زیر نظرات خو را برای ما ارسال نمایید.

ارسال نظر
ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید