loading...

کاتالوگ الکترونیک

لذت ورق زدن کاتالوگ را در سیستم های خود تجربه کنید

کاتالوگ الکترونيکي چيست؟

کاتالوگ الکترونيکي همانند ديگر CD هاي چند رسانه اي (Multimedia) است و بر روي يک لوح فشرده (CD) با قابليت چاپ طرح اختصاصي، همراه با نام شرکت و … که مستقيما بر روي CD و در درون يک پکيج چاپي و يا فانتزي قرارگرفته و به مشتريان ارائه خواهد شد. CD پس از قرارگيري در کامپيوتر به صورت خودکار (AutoRun) اجرا شده و نياز به هيچگونه نصب (Install) بر روي سيستم را ندارد . (يک کاربر بدون کوچکترين دانشي از کامپيوتر مي تواند از کاتالوگ الکترونيک استفاده نمايد) پس از اجراي کاتالوگ الکترونيکي،کليات محتويات درون CD در برابر کاربر قرار گرفته و حتي يک کاربر ساده کامپيوتر مي تواند به راحتي اقدام به ورق زدن و مشاهده صفحات مختلف کاتالوگ الکترونيکي نمايد. تصاوير ارائه شده گوياي اين حقيقت خواهد بود.

قابليت هاي موجود در کاتالوگ الکترونيک :

ظاهر کاملا همسان با کاتالوگ چاپي : در طراحي کاتالوگ الکترونيکي تمامي مسائل روانشناسي مخاطبان در نظر گرفته شده که کاملا با نمونه چاپي مطابقت داشته و کاربران هيچگونه تفاوتي ميان اين دو نمونه احساس نخواهند کرد. اين امر باعث همزادپنداري و احساس راحتي و نزديکي با نمونه الکترونيکي خواهد بود.
محتويات پوياي هر صفحه : در هر صفحه قابليت درج تصاوير ، طرح هاي گرافيکي ، تصاوير محصولات ، معرفي خدمات ، امکان درج تصاوير متحرک (Animation)، فيلم هاي تبليغاتي و … وجود دارد.
قابليت استفاده از صوت و تصوير: همزماني صوت و تصوير به صورت ترکيبي محيطي جذاب را براي کاربران فراهم خواهد نمود. همچنين استفاده از narration امکان معرفي هر يک از محصولات را به صورت گفتاري نيز فراهم خواهد نمود.
قابليت فهرست بندي الکترونيکي : با استفاده از اين قابليت تنها با يک کليک ، کاتالوگ ورق خورده و در صفحه يا عنوان مورد نظر قرار مي گيرد.
سهولت عرضه محصولات: با اين شيوه با کمترين هزينه امکان ارائه محصولات از طرق مختلف وجود خواهد داشت (اينترنت، CD ، پست و …) امکان نشر بر روي وب سايت: کاتالوگ الکترونيک اين قابليت را دارا ميباشد که در صورت نياز و به درخواست کارفرما بر روي وب سايت سفارش دهنده قرار گيرد و در صورت نياز بروز رساني گردد.
قابليت استفاده در نمايشگاهها : در کاتالوگ الکترونيک امکان ورق خوردن محصولات به صورت خودکار تعبيه شده که ميتوان از اين قابليت در نمايشگاهها و شو روم ها (Showroom) استفاده نمود.

مزاياي کاتالوگ الکترونيک نسبت به نمونه چاپي :

کاهش محسوس هزينه ها : هزينه طراحي ، توليد ، به روز رساني و نگهداري کاتالوگ الکترونيک نسبت به نمونه چاپي در حدود ۱ به ۱۰ ميباشد که اين نسبت در تعداد صفحات و تيراژ بالاتر کاملا محسوس خواهد بود. نکته مهم ديگر پيرامون مقرون به صرفه بودن کاتالوگ الکترونيک مستقل بودن آن از بحث نوسان قيمت کاغذ، مرکب، ليتوگرافي و حقوق نظارت بر چاپ خواهد بود. تنها مواد (Material) مورد استفاده در کاتالوگ الکترونيک هزينه CD خواهد بود که با توجه به روند رشد بازار در امر قطعات الکترونيکي هزينه CD سال به سال رو به کاهش خواهد بود.
امکان بروزرساني : بديهي است پس از چاپ يک کاتالوگ چاپي ديگر امکان تغيير، افزايش و يا کاهش صفحات امکانپذير نخواهد بود . در صورتي که در کاتالوگ الکترونيک اين امکانات به راحتي فراهم است.
امکان تلفيق صوت و تصوير : در يک کاتالوگ الکترونيک امکان درج موسيقي ، نريشن (Naration) و تصاوير متحرک به راحتي امکان پذير است در صورتي که اين ويژگي در يک کاتالوگ چاپي به هيچ وجه امکان پذير نخواهد بود.
امکان درج کليه محصولات : در يک کاتالوگ چاپي با توجه به مقرون به صرفه نبودن هزينه ها و افزايش تعداد صفحات امکان درج کليه محصولات به صورت مدون به علت افزوده شدن تعداد صفحات وجود نخواهد داشت ولي اين امر در کاتالوگ الکترونيک با توجه به هزينه بسيار پايين طراحي و توليد کاملا مقرون به صرفه است.