loading...

طراحی و بسته بندی محصولات

بسته بندی زیبا باعث ایجاد انگیزه در مصرف کنندگان برای خرید محصول شما می شود

طراحی و بسته بندی محصولات

چاپ وبسته بندی

آیا می خواهید با یک نگاه مشتری ، محصولتان فروش رود ؟
از مهمترین شاخه های هنر گرافیك می توان به طراحی گرافیک بسته بندی اشاره نمود.
طراحی گرافیک ، تصویرسازی ، انتخاب عکس مناسب و … بر روی بسته بندی و همچنین انتخاب نوع جنس بسته بندی و نوع چاپ آن می تواند نقش بسزایی در فروش، صادرات و جهانی شدن یک کالا یا محصول ایفا نماید .
انتخاب رنگ ها در طراحی گرافیک بسته بندی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار بوده و طراح گرافیست در انتخاب آنها باید از علم روانشناسی رنگ ها اطلاعات کافی داشته باشد.
برخی فرم ها، رنگ ها و تصاویر در یک فرهنگ، معانی خاص دارند، بنابراین فرهنگ گروه مصرف کننده، در لیست اولویت یک طراح برای به تصویر کشیدن و طراحی گرافیک یک بسته بندی است، به خصوص زمانی که محصول برای صادرات تولید شود.
هم چنین طراح گرافیست باید در مورد قدرت اثرگذاری عناصر بصری اطلاعات کامل داشته باشد. او با توجه به بررسی شرایط جامعه و مطالعه روند مصرف محصول، بهترین رنگ، فرم، طرح، تصویر و نوشته را برای بسته بندی آن انتخاب می کند. هم چنین طراح باید تسلط کافی به شناخت و روان شناسی رنگ ها داشته باشد.
طراحی گرافیک بسته بندی چگونه به انتخاب اول تبدیل می شود؟
طراحی بسته بندی، یک فرآیند آگاهانه و حرفه ای است. طراح یک بسته بندی باید نیاز مشتریان و مخاطبان ، بداند و بیان کند. پس یک طراح باید بر شخصیت افراد و تمایل آنها حتی بیش از خودشان مطلع باشد.
طراحی و گرافیک بسته، لباس یک کالاست. به همین دلیل است که در بسیاری از مواقع ارزش طراحی و گرافیک بسته بندی بیش از کالای درون آن است و شرکت های تولید محصول نهائی نیز باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند که امکان عرضه یک کالای بسیار خوب و با کیفیت اما بدون طراحی و گرافیک و بسته بندی زیبا و مناسب در بازارهای جهانی ضعیف و حتی غیرممکن است